A oto nasza załoga:Tadeusz Berliński – myśliwy, z psami i łowiectwem związany prawie od urodzenia dzięki swojemu ojcu, Stanisławowi Berlińskiemu – zapalonemu myśliwemu i hodowcy psów myśliwskich z przydomkiem ‘Dzicze Echo’.

Renata Berlińska (dawniej Czechowska) – z seterami związana od dwudziestu lat, do kynologii i łowiectwa doprowadzona przez psa Fokkera. Asystent eksterieru grupy VII oraz konkursów pracy psów myśliwskich, pełni funkcję kierownika Sekcji Szkolenia Psów Myśliwskich w Oddziale Warszawskim Polskiego Związku Kynologicznego. Od 2006 roku jest również członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

Janka Berlińska – materiał na młodego menera, na próbach polowych w Piotrkowie Trybunalskim uhonorowana pucharem dla najmłodszego uczestnika.

Hanka Berlińska – najmłodszy członek rodziny, ale już z doświadczeniem w polu. W układaniu Fokki i Memoriale Novotneho brała udział jeszcze przed narodzinami.

Jako myśliwi chcielibyśmy, aby nasze setery były psami przede wszystkim użytkowymi – pełnymi pasji i temperamentu. Ale by zachowały jednocześnie właściwą seterom arystokratyczną elegancję, szlachetny wyraz głowy, przyjazny charakter; słowem: aby odpowiadały ściśle wzorcowi rasy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że uroda powinna pomagać, a nie przeszkadzać psu w pracy. Tymczasem pies zbyt duży i ciężki nie może być wystarczająco szybki i wytrwały. Zbyt obfity, a na dodatek poskręcany i wełnisty włos utrudnia pracę w zaroślach i sprawia wiele kłopotów w pielęgnacji po powrocie z terenu. Zbyt smukła, długa, „łabędzia” szyja utrudnia noszenie ciężkich aportów. Takie przykłady można by mnożyć. Dlatego też nasze psy prawdopodobnie nie będą robić oszałamiających karier na wystawach, gdzie liczy się przede wszystkim efektowność, mierzona najczęściej wzrostem i obfitością szaty. Za to powinny doskonale sprawdzać się jako towarzysze myśliwych oraz ludzi ceniących sobie aktywny wypoczynek w psim towarzystwie.

Copyright © Fokker's
Projekt i Wykonanie:Neiven WebDesign
All rights Reserved